Srdeční rytmus

Rytmus srdce nám poskytuje důležité informace o funkčním stavu celého organismu. Na základě výsledků pulsové diagnostiky (analýzy pulsu) zhodnotím funkční stav člověka a výchozí možnosti adaptace organismu pacienta, tj. jednodušeji řečeno, zhodnotím jeho úroveň zdraví a doporučím mu maximálně efektivní a účinné potraviny, éterické oleje a bylinky s přihlédnutím k jeho individuální konstituci a možným odchylkám v jeho zdravotním stavu.

Při své práci využívám jak moderní vědecké poznatky, tak i znalosti, které jsou vlastní tradiční medicíně. Právě jejich kombinování umožňuje provádět nejkomplexnější diagnostiku stavu člověka, hodnotit celkovou úroveň zdraví a analyzovat funkci každého orgánu a soustavy. Aplikace tohoto přístupu umožňuje učinit si objektivní obraz o každém pacientovi a sledovat efektivitu předepsané léčby – celého komplexu doplňků stravy a technik (dýchacích, antistresových, holistických) zaměřeného na zlepšení zdraví, který je možné v případě potřeby upravit změnou metod pro dosažení co nejlepšího výsledku. Vše toto je názorně prezentováno pacientovi, přičemž s pomocí ukazatelů, kterým snadno porozumí:

  • Úroveň stresu – napětí, kterému je vystaven organismus (index byl vyvinut pro hodnocení připravenosti kosmonautů k letu do vesmíru). Jakou úrovní napětí (stresu) trpí organismus. Jaký typ reakce na stres je vlastní organismu. Čím hrozí zjištěný typ reakce na stres Vašemu organismu.
  • Zásoby životních sil (adaptační potenciál) – velikost vnitřních rezerv. Jakou úroveň energetiky má organismus, je-li tato úroveň dostačující k udržení zdraví.
  • Funkční stav vnitřních orgánů a soustav (dýchací soustava, tlusté střevo, žaludek, slezina a slinivka břišní, srdce, tenké střevo, močový měchýř, ledviny, cévy, endokrinní systém, žlučník, játra). Jaké orgány a soustavy trpí nedostatkem energie a které jsou přetížené.
  • Aktuální stav konstituce — Váta, Pitta, Kapha (ájurvédská tradice), vítr, žluč, sliz (tibetská medicína), pro sestavení individuálních doporučení vedoucích k obnovení rovnováhy v organismu a vytvoření podmínek pro spuštění mechanismu samoregenerace.
  • Vegetativní rovnováha – vzájemný poměr procesů mobilizace a obnovy sil.
  • Index monofunkčního stavu – integrální ukazatel funkčního stavu organismu.

Správně sestavená doporučení týkající se diety, fototerapie, aromaterapie a způsobu života odpovídají v nejvyšší možné míře individuální léčbě!