Minerol

Detoxikace + minerály + рН rovnováha = zdraví, krása, energie.

 Minerol – polyminerální sorbent, detoxikant  a přírodouvyvážený komplex minerálů z100% přírodní suroviny –bentonitový  jíl s obsahem  montmorillonitu do 70 %. Jedná se o tisíciletími slisované pozůstatky měkkýšů, korýšů a řas ze starodávného mořského dna, které obsahují bohatou škálu skoro všech makro a mikroelementů. Surovina se těží v hloubce 70 – 80 metrů ze dna zaniklého moře z období prekambria.

minerol3

Obohacuje stravu o přírodní a vyvážený komplex minerálních látek.

Krystalická struktura jílových minerálů je tvořena stabilní mřížkou z křemíko-kyslíkových tetraedrů s příměsí velké škály různých mikroelementů, které jsou střevním traktem snadno vstřebávány. V době, kdy tyto minerály putují přes trávicí soustavu, v nich dochází k významné iontové výměně. Protože látky jsou jen slabě spojeny se základní mřížkou minerálu, snadno se oddělují a pronikají do organismu ihned, jakmile se Minerol dostane do organismu (v případě deficitu těchto látek v těle). Volné vazby minerálů jsou zaplňovány látkami, kterých je v organismu přebytek. Dále dochází k vylučování minerálů s přebytečnými škodlivými ionty přes trávicí soustavu.

Dochází k obnově rovnováhy mezi kyselinami a zásadami, která je klíčová pro zdraví organismu. 

Díky obsahu potřebných zásob alkálií napomáhá obnově mechanismu podpory rovnováhy mezi kyselinami a zásadami v organismu. Vzhledem k tomu, že v obsahu Minerolu převládají látky zásaditého charakteru (77%) nad látkami kyselinové povahy (23%), napomáhá přípravek odkyselení vnitřního prostředí organismu. To je velmi důležité, protože stravovací návyky a způsob života ve většině zemí vede k překyselení vnitřního prostředí organismu člověka a snížení výkonnosti alkalického tlumiče v krvi. Pravidelné užívání doplňuje zásoby alkalických látek v krvi i organismu jako celku.

Pomáhá účinně a rychle provádět detoxikaci organismu.

Díky své listové struktuře a zvýšené plastické viskozitě se vyznačuje vysokými pohlcujícími a obalujícími schopnostmi ve vztahu ke sliznici trávicí soustavy. Chrání sliznici před negativním působením střevních mikroorganismů (včetně virů), jejich toxinů a jiných zdrojů možného podráždění. Je důležité, že Minerol patří do skupiny sorbentů fungujících na bázi výměny, tj. pohlcuje toxiny v průsvitu střeva a prospěšnými makro a mikroelementy naopak organismus zásobuje.

Díky souhrnu všech svých unikátních vlastností napomáhá samoregulaci organismu.

Vystavka 2017